Vi som jobbar på kontoret:
 

Agneta Svanberg, rektor på skolan är utbildad grundskollärare för årskurserna 1-7 med inriktning svenska, SO och idrott. Hon har erfarenhet från både grundskola och gymnasium. Hon har även gått den statliga rektorsutbildningen på Linneuniversitetet.
agneta@piggelinen.se

Anna Isberg, är biträdande rektor. Anna är utbildad medieproducent och administratör. Hon har även läst den statliga rektorsutbildningen på Linneuniversitetet.

 anna@piggelinen.se

Anette "Nettan" Andersson är administratör hos oss. Det är henne ni frågar om köplats på skolan.
nettan@piggelinen.se


Vi som jobbar i f-3 är:
 
Emma Svanberg är en omtänksam och kreativ person som brinner för de skapande ämnerna. Hon är specialiserad inom följande: matematik, svenska, NABA (Naturkunskap för barn), Skapande skola (drama, musik, dans och bild) och specialpedagogik.
emma@piggelinen.se
 
 Johanna Rantil är en positiv person som vill ha ordning och reda. Hon brinner för naturkunskap och experiment. Johannas specialiseringar är följande: matematik, svenska, NABA (Naturvetenskap för barn), GRUS (geografi, religion, samhällskunskap och historia).
johanna@piggelinen.se

Kicki är en positiv och glädjespridande person som älskar sång och musik. Kicki har specialiserat sig på matematik, svenska och estetiska ämnen.
kicki@piggelinen.se
 
Julia Humble är en person som alltid har ett leende på läpparna och som ställer upp för sina kollegor. Hon gillar också att ta en sväng om i dansen. Julia har specialiserat sig på svenska, matematik, naturorienterade ämnen och geografi.
julia@piggelinen.se
 
lina@piggelinen.se
 
Josefin arbetar som lärare/resurs på lågstadiet. Hon är föräldraledig fram till januari 2017.
josefine@piggelinen.se
 
sofia@piggelinen.se


 
Vi som jobbar på fritids är:

mathias@piggelinen.se
caroline@piggelinen.se
lindag@piggelinen.se
helen@piggelinen.se
rasmus@piggelinen.se

Vi som jobbar i 4-6:
 
 Mia Andersson, legitimerad lärare utbildad vid Uppsala Universitet och har varit anställd på Piggelinen sedan 2009. På fritiden tycker hon om att träna cirkelfys, zumba och spela golf.
 

 
Kristin Andersson.
kristin@piggelinen.se
 

 

 
 
Vi som jobbar i 7-9:
 
 

Carl Sjöberg
Jag heter Carl Sjöberg och undervisar i idrott och hälsa samt tyska i år 6-9. Jag är mentor för år 7 tillsammans med Linda.

Lucy Mancia

Jag heter Lucy Mancia och undervisar i spanska, hem och kunsumentkunskap och sva. Är mentor tillsammans med Freddy i årskurs 8

Murre

Jag heter Muris Abdurahmanovic, bor i Nättraby tillsammans med min familj. Undervisar i svenska och SO på högstadiet och är mentor för åk 9.

Magnus

Undervisar i matematik och teknik år 6-9.

  Anna LS

Anna Lönnebo Samuelsson är mentor för Åk 9 tillsammans med Muris. Anna undervisar i musik och engelska i åk 4-9.

  Linda M

  Undervisar i engelska och svenska är mentor för klass 7 tillsammans med Calle

  Jonas

Jag är speciallärare, ingår i skolans elevhälsoteam och träffar elever på samtliga stadier. Det kan gälla läs- och skrivutredningar, matematikutredningar eller undervisningsinsatser som stöd för eleven.

  Lotta

  Cristian

 
Vi som jobbar i Elevhälsoteamet:
 
Vi som jobbar i Kök/Städ: