Personal

Piggelinens personal

Du kan lita på att personalen på Piggelinen finns där för ditt barn! Vi är ett glatt gäng som tar eleverna på största allvar. Vi är stolta över att vi har hög lärarbehörighet på skolan. Med stort engagemang bedriver vi en varierad undervisning både inomhus och utomhus. Tillsammans finns vi där för att alla barnen på skolan ska utvecklas så mycket som möjligt utifrån sin egen förmåga.

Ledning

Agneta Svanberg

Agneta Svanberg

Rektor

agneta@piggelinen.se
Emma Svanberg

Emma Svanberg

emma@piggelinen.se
Anna Isberg

Anna Isberg

anna@piggelinen.se
Niklas Svanberg

Niklas Svanberg

niklas@piggelinen.se
Tomas Svanberg

Tomas Svanberg

tomas@piggelinen.se

Administratör

Anette Andersson

Anette Andersson

Administratör

nettan@piggelinen.se

Årskurs F-3

Caroline Hinsegård

Caroline Hinsegård

Lärare Förskoleklass

carro@piggelinen.se
Lena Rydén

Lena Rydén

Lärare Förskoleklass

lena@piggelinen.se
Lina Skogersson

Lina Skogersson

Lärare

lina@piggelinen.se
Kinga Lukacs

Kinga Lukacs

Lärare

kinga@piggelinen.se
Julia Humble

Julia Humble

Lärare

julia@piggelinen.se
Christina Holmgren

Christina Holmgren

Lärare

kicki@piggelinen.se
Emma Svanberg

Emma Svanberg

Lärare

emma@piggelinen.se
Stina Nilsson

Stina Nilsson

Lärare

stina@piggelinen.se
Johanna Rantil

Johanna Rantil

Lärare

johanna@piggelinen.se

Årskurs 4-6

Mia Andersson

Mia Andersson

Lärare

mia@piggelinen.se
Mattias Karlsson

Mattias Karlsson

Lärare

mattias@piggelinen.se
Jens Wedeborg

Jens Wedeborg

Lärare / Idrottslärare

jens.wedeborg@piggelinen.se
Josefin Olander

Josefin Olander

Lärare

josefin@piggelinen.se

Årskurs 7-9

Magnus Arvidsson

Magnus Arvidsson

Lärare

magnus@piggelinen.se
Magnus Nilsson

Magnus Nilsson

Lärare

magnusn@piggelinen.se
Linda Melin

Linda Melin

Lärare

linda@piggelinen.se
Lucy Mancia

Lucy Mancia

Lärare / Hemkunskapslärare

lucy@piggelinen.se
Birgitta Olsson

Birgitta Olsson

Lärare

birgitta@piggelinen.se
Carl Sjöberg

Carl Sjöberg

Lärare / Idrottslärare

calle@piggelinen.se

Praktiska & estetiska ämnen

Håkan Sparre

Håkan Sparre

Idrottslärare

hakan@piggelinen.se
Mathias Jartelius

Mathias Jartelius

Idrottslärare

mathias@piggelinen.se
Jens Wallin

Jens Wallin

Musiklärare

jens@piggelinen.se
Mimmi Olivendal

Mimmi Olivendal

Bild- och syslöjdslärare

mimmi@piggelinen.se
José Hernandez

José Hernandez

Träslöjdslärare

jose@piggelinen.se

Elevhälsan

Lotta S Bergström

Lotta S Bergström

Skolsköterska

systerlotta@piggelinen.se
Jonas Isovaara

Jonas Isovaara

Specialpedagog

jonas@piggelinen.se
Sofia Fagerberg

Sofia Fagerberg

Specialpedagog

sofia@piggelinen.se

Kök / Städ

Gani Kasa

Gani Kasa

Kök

gani@piggelinen.se
Ewa Malmgren

Ewa Malmgren

Kök

ewa@piggelinen.se
Karina Mancia

Karina Mancia

Städ

karina@piggelinen.se

Fritids

Pia Rihm

Pia Rihm

Fritidspersonal

fritids@piggelinen.se
Liliane Vinestrand

Liliane Vinestrand

Fritidspersonal

fritids@piggelinen.se
Carene Löfquist

Carene Löfquist

Fritidspersonal

fritids@piggelinen.se
Helen Neuendorff

Helen Neuendorff

Fritidspersonal

fritids@piggelinen.se
Aisha Mostafa

Aisha Mostafa

Fritidspersonal

fritids@piggelinen.se
Angelica Lindberg Rihm

Angelica Lindberg Rihm

Fritidspersonal

fritids@piggelinen.se
Anneli Ivarsson

Anneli Ivarsson

Fritidspersonal

fritids@piggelinen.se
Alice Jerlmark

Alice Jerlmark

Fritidspersonal

fritids@piggelinen.se