Personal

Piggelinens personal

Du kan lita på att personalen på Piggelinen finns där för ditt barn! Vi är ett glatt gäng som tar eleverna på största allvar. Vi är stolta över att vi har hög lärarbehörighet på skolan. Med stort engagemang bedriver vi en varierad undervisning både inomhus och utomhus. Tillsammans finns vi där för att alla barnen på skolan ska utvecklas så mycket som möjligt utifrån sin egen förmåga.

Ledning

Agneta Svanberg

Agneta Svanberg

Rektor

agneta@piggelinen.se
Emma Svanberg

Emma Svanberg

Biträdande rektor

emma@piggelinen.se
Anna Isberg

Anna Isberg

anna@piggelinen.se
Niklas Hinsegård

Niklas Hinsegård

niklas@piggelinen.se
Tomas Svanberg

Tomas Svanberg

tomas@piggelinen.se
Johanna Rantil

Johanna Rantil

Biträdande rektor

johanna@piggelinen.se

Administratör

Niklas Hinsegård

Niklas Hinsegård

Administratör

niklas@piggelinen.se

Årskurs F-3

Caroline Hinsegård

Caroline Hinsegård

Lärare Förskoleklass (föräldraledig)

carro@piggelinen.se
Emanuel Mejrud

Emanuel Mejrud

Lärare/idrott

emanuel@piggelinen.se
Ida Stejdahl

Ida Stejdahl

Lärare

ida@piggelinen.se
Liliane Vinestrand

Liliane Vinestrand

Lärare Förskoleklass

fritids@piggelinen.se
Julia Humble

Julia Humble

Lärare

julia@piggelinen.se

Årskurs 4-6

Karin Sjöström

Karin Sjöström

Lärare

karin@piggelinen.se
Mathias Jartelius

Mathias Jartelius

Lärare/Idrottslärare

mathias@piggelinen.se
Mia Andersson

Mia Andersson

Lärare

mia@piggelinen.se
Maja Borgström

Maja Borgström

Lärare

maja@piggelinen.se

Årskurs 7-9

Nicklas Ernberg

Nicklas Ernberg

Lärare

nicklas.ernberg@piggelinen.se
Ewa Kronbäck

Ewa Kronbäck

Lärare

ewa@piggelinen.se
Linda Melin

Linda Melin

Lärare

linda@piggelinen.se
Lucy Mancia

Lucy Mancia

Lärare / Hemkunskapslärare

lucy@piggelinen.se
Hans Andersson

Hans Andersson

Lärare

hans@piggelinen.se
Carl Sjöberg

Carl Sjöberg

Lärare / Idrottslärare

calle@piggelinen.se

Praktiska & estetiska ämnen

Jens Wallin

Jens Wallin

Musiklärare (föräldraledig)

jens@piggelinen.se
Mimmi Olivendal

Mimmi Olivendal

Bild- och syslöjdslärare

mimmi@piggelinen.se
Diana Lobell

Diana Lobell

Träslöjdslärare

diana@piggelinen.se

Elevhälsan

Lotta S Bergström

Lotta S Bergström

Skolsköterska

systerlotta@piggelinen.se
Jonas Isovaara

Jonas Isovaara

Speciallärare

jonas@piggelinen.se
Sofia Fagerberg

Sofia Fagerberg

Specialpedagog

sofia@piggelinen.se
Anna Isberg

Anna Isberg

Kurator

anna@piggelinen.se

Kök / Städ

Gani Kasa

Gani Kasa

Kök

gani@piggelinen.se
Karina Mancia

Karina Mancia

Städ

karina@piggelinen.se

Fritids

Therese Frost

Therese Frost

Lärare i fritidshem, lärare

therese@piggelinen.se
Pia Rihm

Pia Rihm

Fritidspersonal/resurs f-3

fritids@piggelinen.se
Angelica Lindberg Rihm

Angelica Lindberg Rihm

Lärare i fritidshem, resurs

fritids@piggelinen.se
Mattias Karlsson

Mattias Karlsson

lärare i fritidshem, resurs 4-6

mattias@piggelinen.se