Personal

Piggelinens personal

Du kan lita på att personalen på Piggelinen finns där för ditt barn! Vi är ett glatt gäng som tar eleverna på största allvar. Vi är stolta över att vi har hög lärarbehörighet på skolan. Med stort engagemang bedriver vi en varierad undervisning både inomhus och utomhus. Tillsammans finns vi där för att alla barnen på skolan ska utvecklas så mycket som möjligt utifrån sin egen förmåga.

Ledning

Agneta Svanberg

Agneta Svanberg

Rektor

agneta@piggelinen.se
Emma Svanberg

Emma Svanberg

emma@piggelinen.se
Anna Isberg

Anna Isberg

anna@piggelinen.se
Niklas Hinsegård

Niklas Hinsegård

niklas@piggelinen.se
Tomas Svanberg

Tomas Svanberg

tomas@piggelinen.se

Administratör

Anette Andersson

Anette Andersson

Administratör

nettan@piggelinen.se

Årskurs F-3

Caroline Hinsegård

Caroline Hinsegård

Lärare Förskoleklass (föräldraledig)

carro@piggelinen.se
Emanuel Mejrud

Emanuel Mejrud

Resurs/idrott

emanuel@piggelinen.se
Kinga Lukacs

Kinga Lukacs

Lärare (föräldraledig)

kinga@piggelinen.se
Julia Humble

Julia Humble

Lärare, Förskoleklass

julia@piggelinen.se
Christina Holmgren

Christina Holmgren

Lärare

kicki@piggelinen.se
Emma Svanberg

Emma Svanberg

Lärare

emma@piggelinen.se
Johanna Rantil

Johanna Rantil

Lärare

johanna@piggelinen.se

Årskurs 4-6

Mathias Jartelius

Mathias Jartelius

Lärare/Idrottslärare

mathias@piggelinen.se
Mia Andersson

Mia Andersson

Lärare

mia@piggelinen.se
Josefin Olander

Josefin Olander

Lärare

josefin@piggelinen.se

Årskurs 7-9

Nicklas Ernberg

Nicklas Ernberg

Lärare

nicklas.ernberg@piggelinen.se
Magnus Nilsson

Magnus Nilsson

Lärare

magnusn@piggelinen.se
Linda Melin

Linda Melin

Lärare

linda@piggelinen.se
Lucy Mancia

Lucy Mancia

Lärare / Hemkunskapslärare

lucy@piggelinen.se
Hans Andersson

Hans Andersson

Lärare

hans@piggelinen.se
Carl Sjöberg

Carl Sjöberg

Lärare / Idrottslärare

calle@piggelinen.se
Jens Wedeborg

Jens Wedeborg

Resurs/idrott

jens.wedeborg@piggelinen.se

Praktiska & estetiska ämnen

Jens Wallin

Jens Wallin

Musiklärare (föräldraledig)

jens@piggelinen.se
Mimmi Olivendal

Mimmi Olivendal

Bild- och syslöjdslärare

mimmi@piggelinen.se
Diana Lobell

Diana Lobell

Träslöjdslärare

diana@piggelinen.se
Tova Andersson

Tova Andersson

Resurs, Musik, Bild

tova@piggelinen.se

Elevhälsan

Lotta S Bergström

Lotta S Bergström

Skolsköterska

systerlotta@piggelinen.se
Jonas Isovaara

Jonas Isovaara

Speciallärare

jonas@piggelinen.se
Sofia Fagerberg

Sofia Fagerberg

Specialpedagog

sofia@piggelinen.se

Kök / Städ

Gani Kasa

Gani Kasa

Kök

gani@piggelinen.se
Karina Mancia

Karina Mancia

Städ

karina@piggelinen.se

Fritids

Pia Rihm

Pia Rihm

Fritidspersonal/resurs f-3

fritids@piggelinen.se
Liliane Vinestrand

Liliane Vinestrand

Fritidspersonal/resurs 4-6

fritids@piggelinen.se
Sofie Persson

Sofie Persson

Fritidspersonal/resurs förskoleklass

fritids@piggelinen.se
Helen Neuendorff

Helen Neuendorff

Fritidspersonal

fritids@piggelinen.se
Angelica Lindberg Rihm

Angelica Lindberg Rihm

Fritidspersonal/resurs

fritids@piggelinen.se