Personal

Piggelinens personal

Du kan lita på att personalen på Piggelinen finns där för ditt barn! Vi är ett glatt gäng som tar eleverna på största allvar. Vi är stolta över att vi har hög lärarbehörighet på skolan. Med stort engagemang bedriver vi en varierad undervisning både inomhus och utomhus. Tillsammans finns vi där för att alla barnen på skolan ska utvecklas så mycket som möjligt utifrån sin egen förmåga.

Ledning

Agneta Svanberg

Agneta Svanberg

Rektor

agneta@piggelinen.se
Emma Svanberg

Emma Svanberg

emma@piggelinen.se
Anna Isberg

Anna Isberg

anna@piggelinen.se
Niklas Hinsegård

Niklas Hinsegård

niklas@piggelinen.se
Tomas Svanberg

Tomas Svanberg

tomas@piggelinen.se

Administratör

Anette Andersson

Anette Andersson

Administratör

nettan@piggelinen.se

Årskurs F-3

Caroline Hinsegård

Caroline Hinsegård

Lärare Förskoleklass

carro@piggelinen.se
Emanuel Mejrud

Emanuel Mejrud

Resurs/idrott

emanuel@piggelinen.se
Julia Humble

Julia Humble

Lärare

julia@piggelinen.se
Emma Svanberg

Emma Svanberg

Lärare

emma@piggelinen.se
Johanna Rantil

Johanna Rantil

Lärare

johanna@piggelinen.se

Årskurs 4-6

Mathias Jartelius

Mathias Jartelius

Lärare/Idrottslärare

mathias@piggelinen.se
Mia Andersson

Mia Andersson

Lärare

mia@piggelinen.se
Mattias Karlsson

Mattias Karlsson

Lärare

mattias@piggelinen.se
Maja Borgström

Maja Borgström

Lärare

maja@piggelinen.se

Årskurs 7-9

Nicklas Ernberg

Nicklas Ernberg

Lärare

nicklas.ernberg@piggelinen.se
Linda Melin

Linda Melin

Lärare

linda@piggelinen.se
Lucy Mancia

Lucy Mancia

Lärare / Hemkunskapslärare

lucy@piggelinen.se
Hans Andersson

Hans Andersson

Lärare

hans@piggelinen.se
Carl Sjöberg

Carl Sjöberg

Lärare / Idrottslärare

calle@piggelinen.se

Praktiska & estetiska ämnen

Jens Wallin

Jens Wallin

Musiklärare

jens@piggelinen.se
Mimmi Olivendal

Mimmi Olivendal

Bild- och syslöjdslärare

mimmi@piggelinen.se
Diana Lobell

Diana Lobell

Träslöjdslärare

diana@piggelinen.se

Elevhälsan

Lotta S Bergström

Lotta S Bergström

Skolsköterska

systerlotta@piggelinen.se
Jonas Isovaara

Jonas Isovaara

Speciallärare

jonas@piggelinen.se
Sofia Fagerberg

Sofia Fagerberg

Specialpedagog

sofia@piggelinen.se

Kök / Städ

Gani Kasa

Gani Kasa

Kök

gani@piggelinen.se
Karina Mancia

Karina Mancia

Städ

karina@piggelinen.se

Fritids

Therese Frost

Therese Frost

Fritidslärare, resurs

therese@piggelinen.se
Pia Rihm

Pia Rihm

Fritidspersonal/resurs f-3

fritids@piggelinen.se
Liliane Vinestrand

Liliane Vinestrand

Fritidspersonal/resurs 4-6

fritids@piggelinen.se
Angelica Lindberg Rihm

Angelica Lindberg Rihm

Fritidspersonal/resurs

fritids@piggelinen.se
Pontus Aronsson

Pontus Aronsson

Fritidslärare, resurs

pontus@piggelinen.se